Home Galeria Aktualności „DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ”

„DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ”
czwartek, 10 marca 2011 10:24

dokarmianie

Wzorem lat poprzednich, w czasie tegorocznej zimy nasze przedszkolaki pamiętały o dokarmianiu ptaków. Do przygotowanych karmników sypaliśmy ziarno przyniesione przez dzieci. Nauczyciele z poszczególnych grup omawiały tematykę kompleksową „Dokarmiany ptaki”. Przybliżenie dzieciom tej tematyki miało na celu:

Ø      Zachęcić dzieci do systematycznego dokarmiania ptaków w czasie zimy,

Ø      Przybliżyć wygląd i zwyczaje wybranych ptaków, uwrażliwić na ich potrzeby,

Ø      Uświadomić, że pomoc ludzi jest niezbędna aby ptaki przetrwały zimę.

Przybliżaliśmy przedszkolakom w/w temat poprzez literaturę dziecięcą (opowiadanie, wiersze, ciekawostki o ptakach), piosenki i zabawy związane z tematem, ćwiczenia ortofoniczne.

Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem karmnika w oparciu o ilustracje i naturalny przedmiot. Zawieszały słoninę na drzewach, ustawiały z pomocą nauczyciela karmniki na placu przedszkolnym. Dużą radość sprawiła im obserwacja przylatujących ptaków.

Dzieci poprzez dokarmianie ptaków zimą uświadomiły sobie, że los naszego najbliższego środowiska zależy przede wszystkim od nas.

Opracowała:

mgr Lidia Dziubińska