Home Gazetka Przedszkolna „NOWE OBLICZE DINUSIA”

Archiwum

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 727218
„NOWE OBLICZE DINUSIA”
czwartek, 26 maja 2011 13:19

dinus

Dnia 25.05.2011r w ramach realizowanego Przedszkolnego Programu Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  na kukiełkę „Nowe oblicze Dinusia”.

Spotkanie wszystkich uczestników rozpoczęło się o godzinie 10.00 w Kielcach na ul. Sienkiewicza. Wszystkie dzieci serdecznie witał Koziołek Matołek. Policja wspólnie ze Strażą Miejską pilnowała, aby bezpiecznie nasz korowód doszedł do Kina „Moskwa”.
Tam powitały wszystkie dzieci panie: Agnieszka Dolesińska i Ewa Czarnecka informując, że na konkurs wpłynęło 110 prac, a wszystkich uczestników było 250. Prace zostały podzielone na dwie kategorie: kukiełka i maskotka oraz na prace indywidualne i grupowe.

Głos zabrała również pani Anna Stańczak – zastępca Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego – podziękowała uczestnikom konkursu i przypomniała o zbliżającym się Światowym Dniu Zdrowia, oraz żeby dzieci zachęcały rodziców do rzucenia palenia papierosów.

Wreszcie zaczęła się długo oczekiwana chwila rozdania dyplomów i nagród dla dzieci.

Z naszego przedszkola zostało wysłane na konkurs 8 prac z gr. VI „Jagódki”. Wygrało dwoje dzieci. Wyróżnienie dostał Szymon Salata, a Krzysztof Rupniewski dostał jako jeden ze wszystkich uczestników wyróżnienie specjalne za pomysłowość i dowcip.

Nagrody dzieciom wręczali:

  • Pani Jadwiga Zapała – pracownik Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego Pani Ewa Ziemkiewicz – pracownik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, oraz Koziołek Matołek - ulubieniec dzieci.

 

Organizatorami i fundatorami nagród byli:

  • Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
  • Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
  • Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
  • Polski Czerwony Krzyż – Świętokrzyski Zarząd Okręgowy w Kielcach.

Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Dinek” i z wielką ochotą obejrzały film z serii „OLLY DIVE”.

 

 

Wychowawczyni
Dorota Ścibisz.
 
Free joomla templates made by Lonex.