Home Gazetka Przedszkolna „Świąteczne ozdoby z masy solnej”

Archiwum

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Odsłon : 726261
„Świąteczne ozdoby z masy solnej”
poniedziałek, 17 grudnia 2012 22:25

 masa1Modelowanie z masy solnej z dziećmi jest jednym z ciekawszych zajęć rozwijających wyobraźnię i inwencje twórczą dziecka. Są to zajęcia nietypowe ze względu na dużą ilość bardzo elastycznego materiału rzeźbiarskiego, co powoduje, że dzieci rozwijają i poprawiają swoją sprawność manualną, tak ważną w tym wieku. Zajęcia te odbyły się w grupie III „STOKROTKI”, na których dzieci bardzo chętnie podjęły działania plastyczne z masą solną. Miały za zadanie ulepić różnych kształtów ozdoby świąteczne, które udekorują choinkę przedszkolną. Zajęcia te były poprzedzone wysłuchaniem wiersza G. Koby ilustrowanego sylwetą choinki udekorowanej bombkami w kolorach i kształtach zgodnych z treścią.
Z przygotowanego kawałka masy solnej dzieci czarowały swoje wesołe stworzonka. Było przy tym wiele radości i zaangażowania. Chciały, aby stworzone przez nich cudeńka były najpiękniejsze i dlatego też pracowały wytrwale, aż do wykonania zadania. Na końcowy efekt musieliśmy jednak poczekać do następnego dnia, w którym to wyschnięte okazy dzieci mogły pomalować farbami plakatowymi. Ponadto każdy mógł nazwać swojego stworka nadając mu wymyślone przez siebie imię. Wszystkie okazy były bardzo ładne, zasługiwały na wyeksponowanie ich na choince znajdującej się w sali. Dzieci bardzo lubią różne prace manualne z wykorzystaniem ciekawych technik. Pobudza to ich wyobraźnię, daje dużo radości i satysfakcji, mogą wykazać się swoją twórczością przy tworzeniu radosnej sztuki modelowania. Ponadto masa solna jest wdzięcznym materiałem plastycznym, jedynie na jej końcowy efekt trzeba trochę poczekać.

Wychowawczynie „STOKROTEK”


 
Free joomla templates made by Lonex.