Home Kącik pedagogiczny Wszyscy dbamy o środowisko – Teatrzyk „Wielkie psotki małej Dorotki”

Archiwum

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 728510
Wszyscy dbamy o środowisko – Teatrzyk „Wielkie psotki małej Dorotki”
poniedziałek, 25 listopada 2013 20:48

 psota1Ochrona środowiska jest ważnym tematem globalnym. Wiedzą o tym także przedszkolaki. Realizując programy wychowawcze często podejmujemy tematy związane z ochroną przyrody i kształtujemy postawy proekologiczne. W realizowaniu tych zagadnień wspierają nas różne instytucje, z którymi nawiązujemy współpracę. Tym razem zaproszenie na widowisko teatralne pt. „Wielkie psotki małej Dorotki” dostaliśmy od Urzędu Miasta i Gminy Stąporków –Wydziału Ochrony Środowiska. Bohaterowie spektaklu przekazali treści dotyczące negatywnych i pozytywnych zachowań wobec środowiska. Uczyli, w jaki sposób segregować śmieci i co oznaczają symbole umieszczone na niektórych opakowaniach. Dzieci także miały swój w tym przedstawieniu. Wykazywały się wiedzą teoretyczną i praktyczną podczas sprzątania i segregowania śmieci.

 

Taka lekcja była ciekawym doświadczeniem, które zaowocuje i pobudzi małych „ekologów” do działań na rzecz ochrony środowiska.

 

fotogaleriaWychowawcy.

 

 
Free joomla templates made by Lonex.